Pomoc obetiam autonehôd môžete poskytnúť jednoduchou formou – príspevkom 2% z dane

 

Milí priatelia, podporovatelia, darcovia, sympatizanti a kamaráti …

Ďakujeme Vám za pomoc a podporu počas celého minulého roka, ktorá mala veľa podôb a foriem. Ďakujeme za každý cent, poukázaný z Vašich 2%. Veríme, že aj v tomto roku sa budeme môcť oprieť o Vašu podporu a priazeň, práve vďaka Vašim 2%. Pre Vás sú to iba 2% z dane, ale pre našich klientov je to záchranné lano v životne ťažkej situácii.  Aj vďaka Vám sme mohli a môžeme pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.

ĎAKUJEME

Všetci sme účastníkmi cestnej premávky a vlastne si ani neuvedomujeme, aké riziká na nás „číhajú za najbližším rohom“. Či nás neprekvapí situácia, v ktorej pôjde o život nám a my sami, budeme prinútení žiadať o pomoc. Naše OZ Život po nehode vzniklo práve z týchto dôvodov. Naša pomoc však bude účinnejšia, len ak spoločne s Vami utvoríme jeden úplný fungujúci a zdravý organizmus.

 

Ak nebudeme ľahostajní k iným, tak aj naše „životné križovatky“ budú vždy bezpečné…

 

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu 2% občianskemu združeniu:

– číslo účtu:  SK7911000000002945029565

– názov:  Združenie Život po nehode

– právna forma:  Občianske združenie

– sídlo:  Púpavova 1540, 900 41 Rovinka

– IČO:  42125642

 

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania.

V prípade, že ste zamestnanec a daňové priznanie sami nepodávate,  stiahnite si tlačivá,  z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na Daňový úrad.

Tlačivo nájdete  na web stránke: www.dvepercenta.sk cez uvedený link: http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=14645 
Vzor postupu ako venovať 2% z daní, nájdete aj na www.rozhodni.sk,  potvrdenie-dan vyhlasenie-zamestnanci

Dôležitý termín: do 31. marca 2018

 

Prosím, nebuďte ľahostajní, pomôžte nám.

Ďakujeme 🙂

Vaše OZ Život po nehode
Napísali o nás:
Som Renáta Murínová, mama trinásťročného syna Petra a bývame v Leviciach. Chcem sa s Vami podeliť o skúsenosť s prácou OZ Život po nehode, konkrétne o osobnú skúsenosť s jeho riaditeľkou p. Bedušovou. 

Život sa občas s nami pohrá, snáď, aby nás prebudil zo zahľadenosti do seba, aby sme pochopili pravé hodnoty. Neviem.  Najhoršia skúška je, keď sa bojíte o život svojho dieťaťa.  Ten, kto tento strach nezažil, nikdy nepochopí. Všetko berieme akosi samozrejme, sme zdraví, máme prácu, máme starosti, vidíme ako svieti slnko, ako prší. Nič nie je samozrejme!

Mne život dal poriadnu lekciu 13.2.2016 . Môj 13 ročný syn plný života, radosti, bezstarostnosti vstúpil s kamarátmi na prechod pre chodcov. Štyria chlapci, oblečení vo viditeľných bundách. Stačilo už len pár krokov a boli by na  chodníku,  ale vodič, ktorý telefonoval, do nich narazil. Peťko to „schytal“, tak povediac, naplno. V zlomku sekundy sa všetko mení. „Zachráňte mi dieťa…!!!“  „Nič Vám nesľubujem, je to veľmi zlé.“  Mám to všetko pred očami, zúfalstvo, beznádej…  Peťko začal svoj boj o život.

Cestou do nemocnice môj brat volá neznámej pani. „Pani Bedušová, hneď ste mi napadli, môjho synovca zrazilo auto.“ Tá žena vo mne od prvého počutia prebudila nádej. Celý čas nám veľmi pomáhala nielen odbornými radami ale aj po psychickej stránke. Pani Bedušová bola našou oporou. Tak isto, ako MUDr. Oliver Petrík primár v DFNsP v Banskej Bystrici. „Peťo má všetky predpoklady uzdraviť sa.“ Verila som, ale strach, to je naozaj hrozný spoločník.


Dva týždne v umelom spánku a ďalších 7 dní prebúdzania sa. Naozaj, kto nezažil nepochopí.  Na konci môj syn otvoril oči, a prehovoril: „Nič si neprosím.“
…nechcete veriť vlastným ušiam. Povedal, nič si neprosím. Cítil si ruky, nohy, videl, hovoril…. no nechutilo mu jesť. Poviete si, pri tom všetkom maličkosť, ale keď neje 2 týždne, bojíte sa znovu.
S malou dušičkou nás pustili domov. „Domáce prostredie robí zázraky“, povedal pán MUDr. Petrík.
A naozaj, doma je len doma, nie nadarmo sa to hovorí.


V lete sme boli na dovolenke pri mori, sedela som na pláži a pozerala na more. Môj syn, môj Peťko sa vo vode bláznil s kamarátom a so svojou sestrou. Slzy šťastia a nevýslovná radosť, vďaka Ti Bože, vďaka, som najšťastnejšia žena pod slnkom. Náš príbeh má šťastný koniec, môj syn prežíva starosti puberťáka, učí sa a začal hrať flórbal, je zdravý a na všetko zlé pomaly zabúdame. Len jazvy na hlave nám pripomínajú, že v živote nič nie je samozrejmé, že nič materiálne nemá cenu, všetko sa deje pre niečo a sú ľudia, ktorí majú na zemi poslanie.

Ďakujem pani Tatiana  Bedušová, páni MUDr. Ladislav  Kotrusz, MUDr. Oliver Petrík, MUDr. Kalina….vďaka Bože!

 

Pridaj komentár

Ponúkame Vám našu pomoc

Máte otázky?
Hľadáte informácie, rady, prevenciu?
Chcete vedieť ako správne postupovať pri dopravnej nehode?
Chcete hovoriť s niekým, kto sa nachádza v podobnej ťažkej situácii?
Potrebujete podporu pri komunikácii s lekármi, právnikmi atď.?...

Obráťte sa na OZ, radi Vám poradíme a pomôžeme.

Fotogaléria

Facebook

TOPlist