POMOC PRE DOMINIKA

Milí priatelia, obraciame sa na Vás s prosbou o finančnú pomoc pre Dominika z Levíc. Dominikov príbeh opisuje jeho mama a zverejňujeme ho s jej súhlasom.

        V čase, keď mnohí z nás rodičov pomáhajú vyberať svojim deťom vysokú školu, my sme pre nášho syna Dominika vyberali invalidný vozík. Už 3 mesiace sa mi v hlave derie do popredia stále prečo? Dovoľte mi, aby som Vás zoznámila s Dominikom a jeho príbehom.

         Stalo sa to v pondelok 3.12.2012, keď sa Domi presúval počas vyučovania na telesnú, lebo na jeho škole nie je telocvičňa, do vzdialenej športovej haly. Dominik je 19 ročný chalan, ktorý mal tú smolu, že natrafil na nezodpovedného šoféra, keď prechádzal cez prechod pre chodcov. A pritom stačilo tak málo . Stúpiť na brzdu . Dominikovi chýbal už len krok a bol by v bezpečí… Ale skončil na kapote auta, ktoré ho nieslo, až nakoniec letel vzduchom niekoľko metrov.       

         Transportovali ho vrtuľníkom do FN v Nitre, kde nám povedali len tie najhoršie prognózy, ťažká polytrauma, opuch mozgu, pľúca začali zlyhávať, zlomené rebrá na pravej strane a čakajte stav je vážny. Doteraz neviem ako sme zvládli cestu domov. V Nitre ležal 2 týždne a potom ho previezli k nám do Levíc na odd. aro, kde sa o Domiho príkladne starali, za čo som im nesmierne vďačná. Diagnóza bdelá kóma. Ale my sme sa jednoducho nevzdávali. Videla som pokroky a verila som môjmu chlapcovi. Lekári nám povedali, že je to zázrak, že prežil. Mala som dni, keď bol pre mňa neskutočný problém len sa nadýchnuť a ísť ďalej… Ale verím na zázraky a Domi je toho príkladom – pomaly sa prebúdza. Je to neskutočne statočný bojovník. 

 

         V nemocnici  som sa všetko učila od sestričiek a teraz som doma a starám sa o môjho nádherného anjela. Čakáme na potvrdenie liečenia do Adely v Piešťanoch. Keď sa stane takáto tragedia, tak začnete prehodnocovať svoje priority . Ani na zlomok sekundy som nerozmýšľala  a nechala som zamestnanie. Doteraz som bola mama na plný úväzok a teraz sa zo mňa pomaly stáva ošetrovateľka. Nezodpovednosť jedného neskutočne zasiahne do života mnohých. Volám sa Jana a bývame v Leviciach.

          Dominikovi a jeho rodine začalo naše OZ pomáhať bezprostredne po ich kontaktovaní sa na nás a pomáhame aj naďalej na všetkých úrovniach, ktoré máme k dispozícií. Na financovanie špeciálneho, súkromného liečenia v liečebnom zariadení Adela v Piešťanoch (o kvalitách tohto zariadenia ste sa mohli presvedčiť aj v relácii Modré z neba) naše OZ Život po nehode bohužiaľ nemá prostriedky, preto aktivujeme pomoc pre liečbu Dominika takouto formu. Ak sa cítite byť filantropmi (filantrop – človek, ktorý pomáha druhým), prispejte prosím, aj keď len malou sumou, na účet číslo  0028593653/0900 heslo: Dominik OZ 

Účet otvorila Dominikova rodina a všetky finančné príspevky sú určené výhradne pre neho. OZ týmto účtom nedisponuje. Aj drobný príspevok z mnohých rúk dokáže urobiť zázraky. Prosíme pomôžte. Ďakujeme za Dominika.  

 

Pridaj komentár

Ponúkame Vám našu pomoc

Máte otázky?
Hľadáte informácie, rady, prevenciu?
Chcete vedieť ako správne postupovať pri dopravnej nehode?
Chcete hovoriť s niekým, kto sa nachádza v podobnej ťažkej situácii?
Potrebujete podporu pri komunikácii s lekármi, právnikmi atď.?...

Obráťte sa na OZ, radi Vám poradíme a pomôžeme.

Fotogaléria

Facebook

TOPlist